SCW12A-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
SCW12A-12
MEAN WELL
Isolated Module DC/DC Converter - 1 Output - 12V - 1A - 12W - 9 to 18 VDC Input - 82% Efficiency - Through Hole. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The SCW12A-12 is a 12W isolated module DC/DC converter with built-in remote ON/OFF control and EMI filter. It accepts 9 to 18 VDC input and offers output voltage 12V. This converter has short circuit and overload protection. Dimensions of this converter are: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm). Operating temperature range is from -25°C to 71°C (with derating).