DSC1001DI1-050.0000T by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
DSC1001DI1-050.0000T
Microchip Technology
Oscillator MEMS 50MHz A±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DSC1001DI10500000T
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
DSC1001DI1-050.0000T
COO:
TH
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Maximum Operating Supply Voltage:
3.6 V
Minimum Operating Supply Voltage:
1.7 V
Frequency Aging:
±5 ppm/(1st) Year
Frequency Stability:
±50 ppm
Dimension:
2.5 x 28798mmmm
Maximum Symmetry:
55 %
Family:
N/A
Mounting:
Surface Mount
Load Capacitance:
15 pF