ATS-49-12.000MHZ by mtron
Image is representational - see mfr. specs
ATS-49-12.000MHZ
Mtron
Crystal 12MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
Bag Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ATS4912000MHZ
Supplier:
Mtron
Part No:
ATS-49-12.000MHZ
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bag
Standard Frequency:
12 MHz
Load Capacitance:
18 pF
Frequency Tolerance:
±30 ppm
Supplier Package:
HC-49/US
Operating Temperature:
-10 to 70 °C