ATS-49-R-12.000MHZ by mtron
Image is representational - see mfr. specs
ATS-49-R-12.000MHZ
Mtron
Crystal 12MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ATS49R12000MHZ
Part No:
ATS-49-R-12.000MHZ
EAR99
1000
Standard Frequency:
12 MHz
Load Capacitance:
18 pF
Frequency Tolerance:
±30 ppm
Operating Temperature:
-10 to 70 °C