NJM78M15FA
Nisshinbo Micro Devices IncStandard Regulator Pos 15V 0.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220F
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Standard Regulator Pos 15V 0.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220F
Search Keywords: NJM78M15FA
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Nisshinbo Micro Devices Inc
Part No:
NJM78M15FA
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1000
Package Type:
Bag
Family:
NJM78M15
Line Regulation:
60 mV
Dimension:
10 x 4.7 x 16 mm
Accuracy:
N/A
Function:
Standard
Load Regulation:
150 mV
IN STOCK: 1,400
Can Ship immediately
Minimum Order Quantity: 100
Factory Lead-Time 16 Weeks
Qty
Unit Price
100
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
EL-1
Arc Flash Warning Label, 3 1/2 in Height, 5 in Width, Polyester, Horizontal Rectangle, Eng...
AK678-2
Cable Assembly PS/2 Connection 2m 28AWG 6 POS Mini-DIN to 6 POS Mini-DIN M-M Solder-Solder