850F3R0E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
850F3R0E
Ohmite
Res Wirewound 3 Ohm 1% 50W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: 850F3R0E
Part No:
850F3R0E
COO:
MX
Power Rating:
50 W
Resistance Value:
3 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C