D225K5R0E
D225K5R0E
In Stock: 60
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
D225K5R0 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
D225K5R0
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 225W -A (+/-) 260ppm/AC - 5.0 Ohms
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: D225K5R0
Part No:
D225K5R0
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Power Rating:
225 W
Resistance Value:
5 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C