L25J100E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L25J100E
Ohmite
Res Wirewound 100 Ohm 5% 25W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L25J100E
Supplier:
Ohmite
Part No:
L25J100E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
25 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C