LVK20R025DER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
LVK20R025DER
Ohmite
SMD Resistor - Metal Alloy - 2010 - 0.025 Ohm 0.5% - 0.75W(3/4W) - ±50ppm/°C - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: LVK20R025DER
Part No:
LVK20R025DER
Resistance Value:
25 mOhm
Tolerance:
0.511364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-40 to 125 °C