CPF0402B20RE1 by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CPF0402B20RE1
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - SMD 0402 - 20 ohm (+/-) 0.1% - 1/16 W - 25V - TCR (+/-) 25ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CPF0402B20RE1
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CPF0402B20RE1
Alias/AKA:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
20 Ohm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C