MOX200001005FE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MOX200001005FE
Ohmite
Res Thick Film 10M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MOX200001005FE
Supplier:
Ohmite
Part No:
MOX200001005FE
COO:
JP
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 MOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
6.5 x 2.2 mm