TDH35P100RJE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TDH35P100RJE
Ohmite
Res Thick Film 100 Ohm 5% 35W ±50ppm/°C D-Pak Gull Wing SMD
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TDH35P100RJE
Supplier:
Ohmite
Part No:
TDH35P100RJE
COO:
AT
ECCN:
EAR99
30
Package Type:
TUBE
Resistance Value:
100 Ohm
Power Rating:
35 W
Tolerance:
5 %
Case Size:
N/R
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 150 °C