TUW5J100E
TUW5J100E
In Stock: 3,216
Minimum Order: 400
VIEW PRODUCT
TUW5J100 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TUW5J100
Ohmite
Res Wirewound 100 Ohm 5% 5W ±350ppm/°C Ceramic AXL
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: TUW5J100
Supplier:
Ohmite
Part No:
TUW5J100
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
1
Termination Style:
Axial
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±350 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
N/A
Dimension:
22 x 10 x 9 mm