TUW5J100E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TUW5J100E
Ohmite
Res Wirewound 100 Ohm 5% 5W ±350ppm/°C Ceramic AXL Bulk
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TUW5J100E
Supplier:
Ohmite
Part No:
TUW5J100E
COO:
TH
ECCN:
EAR99
400
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±350 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
Bulk
Dimension:
22 x 10 x 9 mm