MY2NAC110120S by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
MY2NAC110120S
Omron Automation
Power Relay 110/120VAC 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: MY2NAC110120S
Part No:
MY2NAC110120S
AC Coil Voltage:
110,120 V
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
4.43 KOhm