S8VKG24024 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
S8VKG24024
Omron Automation
Book type power supply - Pro - 240 W - 24VDC - 10A - DIN rail mounting
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The S8VKG12024 is a switch mode power supply, single phase. Input voltage range is 100-240VAC/90-350VDC. Output voltage is 24VDC, and output current is 5A. Boost current is 6A.
Search Keywords: S8VKG24024
Supplier:
Omron Automation
Part No:
S8VKG24024
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1
DC Input Voltage:
N/A
Family:
S8VK
AC Input Voltage:
N/A
Efficiency:
92(Typ) %
Dimension:
151 x 60 x 129.7 mm