G2RL-1-E-CF-DC12 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G2RL-1-E-CF-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 16A SPDT (( 29mm 12.7mm 15.7mm)) Through Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: G2RL1ECFDC12
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
G2RL-1-E-CF-DC12
Alias/AKA:
G2RL1ECFDC12BYOMB
EAR99
100
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPDT
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
IN STOCK: 62
Ships today, if you order in
Buy all 62 in-stock or the regular minimum order quantity of 100