G6E-134P-ST-US-DC48 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G6E-134P-ST-US-DC48
Omron Electronics
Signal Relay 48VDC 3A SPDT(16x10x8)mm THT
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G6E134PSTUSDC48
Part No:
G6E-134P-ST-US-DC48
Relay Construction:
Non-Latching
DC Coil Voltage:
48 V
Contact Arrangement:
SPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-40 to 70 °C
Coil Resistance:
5.76 KOhm