G6E-134P-ST-US-H-DC48 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G6E-134P-ST-US-H-DC48
Omron Electronics
Subminiature, Sensitive Low Signal Relay
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G6E134PSTUSHDC48
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
G6E-134P-ST-US-H-DC48
COO:
JP
ECCN:
EAR99
25
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
48 V
Contact Arrangement:
SPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Mounting:
Through Hole
Operating Temperature:
-40 to 70 °C
Dimension:
16 x 9.9 x 8.4 mm
Termination Style:
PC Pin
Coil Current:
8.3 mA