R87F-A1A15HP by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
R87F-A1A15HP
Omron Electronics
AC Fan Axial Ball Bearing 100V 95.35CFM/109.48CFM 42dB/46dB 119.5 X 119.5 X 38mm Long Life/Low Noise
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: R87FA1A15HP
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
R87F-A1A15HP
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Category:
AC Fan
Dimension:
119.5 x 119.5 x 38 mm
Voltage Rating:
100 V
Power Rating:
15 W
Maximum Airflow:
109CFM
Noise Level:
46 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Die-Cast Aluminum
Operating Temperature:
-30 to 70 °C