OA4715-23TB by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OA4715-23TB
Orion Fans
FAN AC 120X38 230V BALL, 111cfm ...
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ORION FANS part OA4715-23TB is a high-quality AC fan measuring 120x38mm, designed to operate at 230V. Featuring ball bearings for efficient and reliable operation, this fan delivers an impressive airflow of 111 cubic feet per minute (cfm). Ideal for use in various electronic and industrial applications, the OA4715-23TB ensures optimal cooling performance.
Search Keywords: OA471523TB
Supplier:
Orion Fans
Part No:
OA4715-23TB
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Category:
AC Fan
Dimension:
120 x 120 x 38 mm
Voltage Rating:
230 V
Power Rating:
23 W
Maximum Airflow:
110 CFM
Noise Level:
44 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Die-Cast Aluminum
Operating Temperature:
-10 to 70 °C