JQ1AP-B-18V-F
JQ1AP-B-18V-F
In Stock: 31
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
JQ1AP-B-18V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
JQ1AP-B-18V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 18VDC 1.62KOhm 10(NO)/3(NC)A SPST-NO (20x10x16)mm THT Noise Immunity Relay
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: JQ1APB18V
Supplier:
Part No:
JQ1AP-B-18V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Box
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
18 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Maximum Current Rating:
10(NO)/3(NC) A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Coil Resistance:
1.62 KOhm