ECA-1VHG101I by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1VHG101I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 150mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1VHG101I
Part No:
ECA-1VHG101I
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 11.2 mm
Voltage:
35 VDC