ECE-A1HKS100 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1HKS100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 35mA 1000h 85°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1HKS100
Part No:
ECE-A1HKS100
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
6.3 x 5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC
IN STOCK: 915
Ships today, if you order in
Buy all 915 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000