ECE-A1VKA470 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1VKA470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (8 X 7mm) Radial 2.5mm 85mA 1000h 85°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1VKA470
Part No:
ECE-A1VKA470
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
8 x 7 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC