ECW-HA3C243JQ by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-HA3C243JQ
Panasonic
Cap Film 0.024uF 1600V PP 5% (20.6 X 9.6 X 22.4mm) Radial 17.5mm 105°C Ammo
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWHA3C243JQ
Part No:
ECW-HA3C243JQ
EAR99
1200
Voltage:
1600 VDC
Capacitance Value:
0.024 uF
Tolerance:
5 %
Size:
20.6 x 9.6 x 22.4 mm