ECW-HA3C473H by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-HA3C473H
Panasonic
Cap Film 0.047uF 1600V PP 3% (20.6 X 13.4 X 19.2mm) Radial 17.5mm 105°C Ammo
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWHA3C473H
Part No:
ECW-HA3C473H
EAR99
600
Voltage:
1600 VDC
Capacitance Value:
0.047 uF
Tolerance:
3 %
Size:
20.6 x 13.4 x 19.2 mm
IN STOCK: 40
Ships today, if you order in
Buy all 40 in-stock or the regular minimum order quantity of 50