EEE-FK1K100P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FK1K100P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 80V 20% (8 X 6.2mm) SMD 60mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFK1K100P
Part No:
EEE-FK1K100P
EAR99
1000
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 6.2 mm
Voltage:
80 VDC