EEE-FK1V220AR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FK1V220AR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFK1V220AR
Part No:
EEE-FK1V220AR
EAR99
1000
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
5 x 5.8 mm
Voltage:
35 VDC