EEE-HB1V100R by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HB1V100R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.8mm) SMD 28mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHB1V100R
Part No:
EEE-HB1V100R
EAR99
1000
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
5 x 5.8 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
35 VDC