EEE-HC1V221P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HC1V221P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 220mA 5000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHC1V221P
Part No:
EEE-HC1V221P
EAR99
500
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 10.2 mm
Voltage:
35 VDC