EEE-HD1H101P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HD1H101P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (10 X 10.2mm) SMD 94mA 5000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHD1H101P
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-HD1H101P
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
10 x 10.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
50 VDC