EEE-TK1C331UP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-TK1C331UP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 16V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.2 Ohm 270mA 3000h 125°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEETK1C331UP
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-TK1C331UP
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
10 x 10.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
16 VDC