EEU-FC1H470B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1H470B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 260mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1H470B
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-FC1H470B
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
6.3 x 11.2 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC