EEU-FM0J152
PanasonicCap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 2180mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 2180mA 5000h 105°C Bulk
Search Keywords: EEUFM0J152
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-FM0J152
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
1500 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
6.3 VDC