EEU-FM1C152
PanasonicCap Aluminum Lytic 1500uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2600mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 1500uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2600mA 5000h 105°C Bulk
Search Keywords: EEUFM1C152
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-FM1C152
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
1500 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
16 VDC