EEU-FM1V182 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FM1V182
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3820mA 7000h 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFM1V182
Part No:
EEU-FM1V182
EAR99
500
Capacitance Value:
1800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 25 mm
Voltage:
35 VDC