ERA-6AEB272V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-6AEB272V
Panasonic
Res Thin Film 0805 2.7K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA6AEB272V
Part No:
ERA-6AEB272V
Resistance Value:
2.7 KOhm
Tolerance:
0.1 %
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C