ERJ-14YJ1R0U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-14YJ1R0U
Panasonic
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ14YJ1R0U
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-14YJ1R0U
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
1 Ohm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1210
Temperature Coefficient:
-100 to 600 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C