ERJ-2RKF15R0X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2RKF15R0X
Panasonic
Res Thick Film 0402 15 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2RKF15R0X
Part No:
ERJ-2RKF15R0X
Resistance Value:
15 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C