ERJ-2RKF3011X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2RKF3011X
Panasonic
Res Thick Film 0402 3.01K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2RKF3011X
Part No:
ERJ-2RKF3011X
Resistance Value:
3.01 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C