ERJ-3EKF93R1V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-3EKF93R1V
Panasonic
Res Thick Film 0603 93.1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ3EKF93R1V
Part No:
ERJ-3EKF93R1V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
5000
Resistance Value:
93.1 Ohm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C