ERJ-8ENF1500V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-8ENF1500V
Panasonic
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ8ENF1500V
Part No:
ERJ-8ENF1500V
Resistance Value:
150 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C