ERJ-6ENF3901V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-6ENF3901V
Panasonic
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ6ENF3901V
Part No:
ERJ-6ENF3901V
Resistance Value:
3.9 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C