ERJ-6GEYJ222V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-6GEYJ222V
Panasonic
Res Thick Film 0805 2.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ6GEYJ222V
Part No:
ERJ-6GEYJ222V
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C