ERZ-V07D391 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V07D391
Panasonic
Var 250VAC/320VDC 1750A 390V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV07D391
Part No:
ERZ-V07D391
Varistor Voltage:
390 V
Clamping Voltage:
650 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
5.4 x 11.5 x 8.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
250 V
Maximum DC Voltage Rating:
320 V
Maximum Surge Current:
1750 A
Lead Pitch:
5 mm