ERZ-V10D221 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V10D221
Panasonic
Var 140VAC/180VDC 3500A 220V Radial Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV10D221
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERZ-V10D221
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Varistor Voltage:
220 V
Clamping Voltage:
360 V
Clamping Current:
25 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
4.9 x 14.5 x 11.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
140 V
Maximum DC Voltage Rating:
180 V
Maximum Surge Current:
3500 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
7.5 mm