ERZ-V10D241 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V10D241
Panasonic
Var 150VAC/200VDC 3500A 240V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV10D241
Part No:
ERZ-V10D241
COO:
ID
Varistor Voltage:
240 V
Clamping Voltage:
395 V
Clamping Current:
25 A
Dimension:
5 x 14.5 x 11.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
150 V
Maximum DC Voltage Rating:
200 V
Maximum Surge Current:
3500 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Tolerance Voltage:
N/A
IN STOCK: 55
Can Ship immediately
Buy all 55 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000