FSD87-20-L by panduit
Image is representational - see mfr. specs
FSD87-20-L
Panduit
Ferrules Terminal 1AWG 36mm 16.2mm Tin
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Polypropylene insulated ferrules single wire blue DIN end sleeve, 1 AWG (50.0mm²), .79(20.0mm) pin length.