PN18-10F-C by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PN18-10F-C
Panduit
Fork Terminal, nylon insulated, 22- 18 AWG, #10 stud size, standard package. ...
DESCRIPTION
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.